Späť na zoznam

WWW.DOBRAKAVA.EU

WWW.DOBRAKAVA.EU
Stará Prievozská 2, 82109 Bratislava
+421232111893
www.dobrakava.eu
Kaviarne, Čajovne, Vinotéky, Hostince, Kávovary - servis, predaj
10% na všetko
Získaj zľavový kód
zľava je podmienená nákupom cez internetovú stránku

DOBRÁ KÁVA

...je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.


Pestovanie kávy

Aby bolo pitie kávy pre Vás skutočným zážitkom, učíme sa o káve čo najviac od uznávaných odborníkov. Svoje poznatky prehlbujeme aj vďaka pestovaniu vlastnej kávy na plantáži El Colibrí v Kolumbii, kde spolupracujeme s tímom špecialistov z Haciendy Supracafé. Na mieste, kde je naša plantáž, žije veľké množstvo vtáctva, medzi ním aj niekoľko druhov kolibríkov. Preto sme prvú slovenskú plantáž pomenovali El Colibrí (zo španielčiny kolibrík). Nachádza sa v nadmorskej výške 1850 metrov na náhornej plošine v blízkosti mesta Popayán v regióne Cauca. Je vysadená piatimi tisícmi ovocných krov druhu Coffea arabica, odrody Caturra. El Colibrí je situovaná v miernom údolí pripomínajúcom svojím okrúhlym tvarom amfiteáter. V dolnej časti plnej stromov, vyviera prameň vody. Prostredníctvom reálnych fotografií a videí máme neustále aktuálne informácie zo všetkých období rastu, kvitnutia, dozrievania a samotného zberu. Sledujeme počasie, vývoj klimatických podmienok a dostávame správy o vykonaných prácach.

 


 

 
 

Spracovanie kávy

Zelenú kávu ako surovinu, či už pochádza z našej plantáže alebo nie, pred pražením kontrolujeme v laboratóriu, či vyhovuje predpísaným normám a jej kvalita sa zhoduje s deklarovanými údajmi. Z rešpektu a úcty ku káve používame na praženie modernú a pokročilú techniku od firmy Coffee -Tech Engineering. Výsledky a pražiace profily získané na laboratórnej pražiarni aplikujeme potom do väčšej, komerčnej pražiarne. Aj po upražení je káva u nás kontrolovaná. Odobrané vzorky degustujeme (cupping) a meriame pri nich stupeň praženia (Agtron), prípadne pH. Aby sme komplexne dokázali posúdiť chuťový potenciál kávy upraženej na espresso, pripravujeme tento populárny nápoj na vysoko kvalitných kávovaroch La Marzocco, ktorých sme zároveň aj oficiálnym distribútorom pre Slovensko.


 

 


Predaj kávy

O kompletnú ponuku nášho obchodu, školenia, prezentácie a komunikáciu s vami, našimi zákazníkmi, sa stará tím kávových nadšencov zo spoločnosti ATC-JR, sr.o., ktorá pôsobí na trhu od roku 1993 v odvetví potravinárstva. V jej zábere je oblasť gastronómie, príprava jedál a zásobovanie gastronomických zariadení ako aj predajných automatov (oblasť vending). Venuje sa vývoju nových receptúr, potravín a zmesí na prípravu nápojov.