Späť na zoznam

www.meander.cz

www.meander.cz
4x prevádzka
792832221
www.meander.cz
Kníhkupectvá, Knihy
20% na všechno
Získaj zľavový kód
nelze kombinovat s jinými slevami.

„Krásna kniha je krásne napísaná a krásne ilustrovaná, krásna kniha je vec, ktorú chcete mať doma v knižnici a o ktorú sa budú handrkovať vaše deti a vnuci, až vy tu raz nebudete. A zberatelia po nej budú v antikvariátoch pátrať aj v budúcom storočí,“

 

 

Nezávislé nakladateľstvo, ktoré sa s veľkou starostlivosťou venuje originálnej umeleckej tvorbe pre deti a mládež, najmä pôvodnej tvorbe a autorskej knihe, kladie pritom veľký dôraz na výtvarné poňatie titulov. Snažia sa vydávať knihy, z ktorých bude deťom a mladým ľuďom jasné, prečo sa vôbec hovorí „krásna literatúra“. S Meandrom spolupracovali nielen rešpektovaní autori (od Violy Fischerovej cez Jiřího Stránskeho, Ľudovíta Vaculíka až po Václava Havla), ale aj začínajúci literáti, ktorí v Meander debutovali (napríklad Petr Nikl, z ktorého časom vyrástol autor Knihy roka v súťaži Magnesia Litera).

 

 

Počtom vydávaných titulov je Meander malý vydavateľský podnik, jeho knižky však každoročne získavajú najrôznejšie ocenenia, a to ako za literárnej kvality textov, tak za výtvarnú a grafickú podobu kníh (napr. Zlatá stuha IBBY, zápis na medzinárodný Honour List IBBY, Magnesia kniha SR, ocenenie knižných festivalov). Zakladateľkou a majiteľkou vydavateľstva je prekladateľka Ivana Pecháčková. Počiatky Meandra siahajú do roku 1995, kedy sa Ivana Pecháčková rozhodla začať knižky tiež vydávať. Napísala dve prvé knižky pre deti a nemal ich kto vydať, a tak ich vydala sama. Neskôr k tomu pribudli knihy jej priateľov a známych.