Späť na zoznam

www.mastichaterapia.sk

www.mastichaterapia.sk
Fraňa Mojtu 18, 94901 Nitra
0948216625
www.mastichaterapia.sk
Alternatívna medicína
10% na všetko
Získaj zľavový kód

Čo je to chioská masticha?

Masticha z Chiosu je známa svojimi účinkami na podporu zdravého tráviaceho traktu a žalúdka. Chioská masticha sa používa vo forme mastichových kryštálov, alebo v kapsulovanej forme, v niektorých krajinách je využívaná ako prísada do zdravotníckych pomôcok. Masticha sa využíva aj na starostlivosť o ústnu dutinu – vo forme žuvačiek a zubných pást. V Grécku a mnohých ďalších krajinách sa využíva aj ako korenina. 

 


 

Kedy užívať mastichu?

V súčasnosti prebieha niekoľko vedeckých štúdií, ktoré sa zameriavajú na výskum možných účinkov chioskej mastichy na eradikáciu baktérie helikobakter pylori, žalúdočné vredy, gastritídu a tiež  na jej účinky pri Crohnovej chorobe.

Po posúdení týchto vedeckých štúdií Európska komisia schvaľuje konkrétne zdravotné tvrdenia, ktoré je možné na území EÚ používať v súvislosti s prírodnými látkami.  Podľa nariadenia EP 1924/2006 Európska Únia nedovoľuje uvádzať na našej stránke zdravotné tvrdenia, ktoré neboli schválené. V súlade s týmto nariadením je nám dovolené používať len zdravotné tvrdenie, ktoré opisuje chioskú mastichu ako látku, ktorá “podporuje zdravie žalúdka a tráviaceho traktu”.

 


 

Kde kúpiť pravú mastichu?

V súčasnosti je na trhu množstvo produktov s názvom Masticha, avšak často s neistým pôvodom. Iba masticha, ktorá pochádza priamo z ostrova Chios má účinky, ktoré hľadáte.

Sme autorizovaný distribútor Chioskej mastichy pre Slovenskú republiku s certifikátom od Asociácie pestovateľov chioskej mastichy.

U nás nakupujete produkty s originálnou chioskou mastichou s chráneným označením pôvodu.