Späť na zoznam

Aplend Vilkové štúdiá ***

Aplend Vilkové štúdiá ***
Tatranská 4, 05991 Veľký Slavkov
0904744000
aplend.com
Cestovné kancelárie a agentúry, Hotely, Penzióny
10% z ceny ubytovania
Zľava sa nevzťahuje na doplnkové služby a balíky, zľavy sa nedajú kombinovať s inými zľavami

 

 

VILKOVÉ ŠTÚDIÁ ***


Len 4km od Popradu leží dedinka Veľký Slavkov, na začiatku ktorej Vás s otvorenou náručou privíta Tatry Holiday Resort, ideálne miesto pre oddych s deťmi aj pre aktívnu dovolenku. Areál disponuje priestranstvom pre nejednu športovú aktivitu, napríklad stolný tenis, tenis, plážový volejbal, mini-golf, ruské kolky, petang, futbal. Vybavenie na spomenuté športy Vám ochotne zapožičajú na recepcii rezortu. Hosťom je počas pobytu, v prípade záujmu, k dispozícii bazén, sauna, vírivá kaďa, odpočinková zóna. Najmenší návštevníci určite ocenia preliezačky aj šmýkačky a na ostatných čaká príjemné posedenie v krytých altánkoch, pri vonkajších krboch alebo ohniskách. 

Tatry Holiday Resort je ľahko dostupný autom, pre ubytovaných hostí sa v areáli nachádza parkovisko. Autobusová zastávka je vzdialená približne 150m. Zastávka Tatranských elektrických železníc je len pár minút chôdze od areálu a poskytuje pohodlný spôsob prepravy priamo na Štrbské pleso či do Starého Smokovca. 

Na začiatku areálu sa nachádza recepcia poskytujúca svoje služby denne v čase od 7:00 do 18:00. Okrem informácií Vám rada zapožičia bicykle alebo menšie spoločenské hry. Hneď vedľa budovy recepcie nájdete reštauráciu Salaš, v ktorej sa, v prípade záujmu, podávajú aj kontinentálne raňajky. 

Izby vilkového štúdia pozostávajú z jednej vkusne zariadenej izby, ktorá poskytuje úplné pohodlie počas celého pobytu aj vďaka svojej plnej vybavenosti. Štúdio disponuje samostatným kuchynským kútom, sociálnym zariadením, televízorom, bezplatným internetovým pripojením. Okolie    

Veľký Slavkov je skromnou dedinkou predurčenou k poskytnutiu ideálnej dovolenky. Vďaka svojej výhodnej polohe je garanciou nie len ničím nerušených tichých večerov, ale aj nezabudnuteľných potuliek takmer nedotknutou prírodou našich majestátnych veľhôr. 

Nachádza sa len 4km od jedného z najznámejších miest východného Slovenska, Popradu. Spomenutá blízkosť desiateho najväčšieho mesta Slovenska uľahčuje prístup k nejednej historickej, kultúrnej, športovej či vzdelávacej inštitúcii. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Tatry v chladnejších mesiacoch, pár kilometrov vzdialený Poprad Vám ponúka možnosť zažiť i v takom ročnom období trochu leta prostredníctvom AQUACITY, ktoré je zároveň spojením posilňovne, wellnessu a saunového sveta. Fanúšikov nakupovania určite poteší aj správa o nedávno vystavanom novom nákupnom centre Fórum, ktoré svojich návštevníkov srdečne víta aj v radoch moderného 4D kina. 

Lukratívnosť polohy Veľkého Slavkova sa odzrkadľuje aj opačným smerom ako je Poprad, nakoľko sa z dedinky veľmi jednoducho a pohodlne, či už autom, autobusom alebo Tatranskými elektrickými železnicami, dostanete do najznámejších častí Vysokých Tatier, akými sú napríklad Starý Smokovec alebo Tatranská Lomnica. Úžasným zážitkom je taktiež jazda TEŽ-kou (tatranskou elektrickou železnicou) až ku samému Štrbskému plesu. Počas takmer hodinovej cesty uvidíte nielen krásu čistej horskej prírody, ale zažite zároveň akúsi prehliadku takmer všetkými známymi časťami Vysokých Tatier. 

Veľkým lákadlom pre turistov sú najmä čarovné turistiky k zurčivým vodopádom, impozantným štítom, neopakovateľným scenériám Tatranského Národného Parku, pokojným čistinkám a rozprávkovým dolinám. Nezabudnuteľný zážitok poskytujú splete cyklotrás i náučných chodníkov. Štartovací bod každej výpravy za krásami Vysokých Tatier je vzdialený je pár minút jazdy od Veľkého Slavkova. 

Pokiaľ máte chuť pozrieť si aj širšie okolie Vysokých Tatier, odporúčame skanzen v Pribyline či oblasť Východnej. Obe miesta vytvárajú atmosféru stále žijúceho folklóru plného tanca, spevu a pestrofarebných krojov, obzvlášť v čase letných festivalov. Jedinečný zážitok poskytuje taktiež Važecká jaskyňa alebo celkové prostredie Kežmarku so svojimi historickými kostolmi a zámkom. Smerom na Košice sa určite oplatí zastaviť sa na Spišskom hrade a pri oltári Majstra Pavla v Levoči.

Ak teda prichádzate do oblasti Vysokých Tatier kvôli pamiatkam, prírode, športu alebo relaxu, Veľký Slavkov Vám ponúka blízkosť všetkého, po čom Vaše dovolenkové srdiečko prahne. Veď kto by sa nechcel pozerať na nádhernú panorámu najvyšších štítov Slovenska už pri rannej prechádzke po čerstvé rožteky do protiľahlých potravín?